Psí škola Pohoda | Individuální výcvik psů :: Psí škola Pohoda

„ŽIVOT PSA JE PŘÍLIŠ KRÁTKÝ. JINOU CHYBU NEMÁ.“

Individuální výcvik: Ne všichni pejsci dobře reagují při cvičení ve skupině. Tyto lekce jsou vhodné také pro ty zájemce, kteří nemohou pravidelně docházet na určená cvičení. proto nabízíme možnost individuálních tréninků, kde jste jen vy, váš pejsek a trenérka. Máme zde neomezený prostor věnovat se vašim potřebám.

Naše nabídka

Školička pro štěňátka

Tento kurz je určen pro štěňátka od dvou měsíců (po absolvování nejméně druhého očkování) do cca tří měsíců. Kurz je vhodný pro majitele štěňátek, kteří chtějí zjistit, jaký výcvik je vhodný pro jejich nového kamaráda.

Číst více

Kurz základní výchovy

Kurz je vhodný pro psíky od 3 - 3,5 měsící. Horní věková hranice není omezena. Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V praktické části společně vysvětlujeme princip cviku. Práce s pejskem, je vždy individuální.

Číst více

Individuální lekce

Individuální přístup, při výcviku vašeho pejska. Odstraňování nežádoucího chování při výcviku, zaměření se na cvik, který nezvládáme. Pomoc majiteli se správným působením na psa při výcviku. Diagnostika problémového chování psa a pomoc při jeho odstraňování.

Číst více

Skupinové cvičení

Výcviku se mohou účastnit všichni pejsci bez rozdílu věku od štěňátek po dospěláky. Předpokládá se, že pes je již dobře motivovatelný, není výrazně agresivní vůči dalším psům či osobám, ani nevykazuje ve zvýšené míře strachovou reakci.

Číst více

Obrany

Pro zájem z řad pejskařů jsme pro vás připravili možnost výcviku obran. V tréninku se vám bude věnovat figurant Pavel Urban.

Číst více

Agility

Cvičíme tedy pro zábavu, pro upevnění pozitivního vztahu s pejskem a pro radost z pohybu.

Číst více

Přednášky a semináře

Nabízíme teoretické přednášky a intenzivní semináře s kynologickýcm zaměřením.

Číst více

Internátní výcvik psů

Pobytový výcvik psů, řeší nedostatek času majitele při výcviku. Nápravu nežádoucího chování, převýchovu ...

Číst více

Individuální kurzy

​ Odstraňování nežádoucího chování při výcviku, zaměření se na cvik, který nezvládáme. Pomoc majiteli se správným působením na psa při výcviku, upozornění na chyby a cílené odstraňování špatných návyků, jak pejska u některých cviků, či dalšího chování, tak hlavně jeho psovoda, aby tyto návyky dále svým neuvědomělým chováním nepodporoval. Diagnostika problémového chování psa a pomoc při jeho odstraňování.

Samozřejmě můžete individuální trénink zvolit jako základní výcvik vašeho psího kamaráda. V začátcích výcviku doporučuji tuto možnost, vzhledem k tomu, že zatím ne zcela motivovaný pejsek, není schopen ve skupině dalších psů, dostatečného soustředění.

Komu ještě může být indoviduální přístup v tomto kurzu nápomocen?
Je spousta lidí, keří se rozhodnou pořídit si pejska z útulku. Při zvážení všech pro a proti, je toto velmi chvályhodný počin. Nezřídka však se však tito pejsci vrací zpět, protože je nový malitel nezvládl. Není se čemu divit, hodně psů z útulku si prožilo za svůj dosavadní život hodně nepříjemného a těžko získávají zpět ztracenou důvěru v člověka. Jsou pejsci, kteří se ze strachu pomočí jen při zvýšení hlasu, jiní neváhají použít zuby na obranu před nepříjemným dotykem. Jedni nevydrží sami doma bez vytí nebo likvidování vaší výbavy bytu. Setkala jsem se s případem kdy si pes tvrdošíjně hlídal sedačku v obýváku a nekompromisně zuby ji bránil před kýmkoli kdo se jen přiblížil Druzí neustále utíkají od svého nového majitele. Další v panice prchají před auty nebo cyklisty. Někdy je například hotový horor návštěva veterináře, i v tomto případě budeme s vámi. Pokusíme se takto pošramocené psí dušičky zase vyléčit a ukázat vám, jak navázat s vaším novým spolubydlícím kamarádský vztah.

Cena Kurzu:
300 Kč/60 min - konzultační hodina
300 Kč/45 min - praktický výcvik
Časový rozvrh i počet absolvovaných hodin bude řešen individuálně.

K výcviku budete potřebovat:

Pevný obojek kožený, nylonový nebo kovový (vždy zapnutý na nestahování), vodítko správné délky, odměny - potravu, oblíbený předmět (hračku, míček, aport, plyšáka, ...), agresivní pejsci i dobře padnoucí náhubek, ve kterém může pes pohodlně otevřít tlamu a dýchat. (Ne ohlávky nebo nylonové návleky na čumák!) ​

Konzultace:

Nalezení nejvhodnějšího řešení problému nebo nejvhodnějšího zaměření při výcviku psa.
Teoretický rozbor, jak si porozumět se svým psem, jak na správný výcvik a výchovu. Kde dělám chyby a jak se jim vyvarovat.
Odpovědi na veškeré otázky.
Návrh, jak postupovat s nabytými vědomostmi dále.
Můžete přijít i s kamarádem nebo kamarádkou:
1 účastník - 60 min/300,-
2 účastníci - 60 min/250,-
3 účastníci - 60 min/200,-
​.

Praktické lekce

​Navazují na teoretické konzultace nebo přímo začínáme cvičit.
U problémového chování se učíme jak tomuto předejít v terénu, jak získat autoritu u svého psa.
Pomoc u různých druhů nežádoucího chování. (Např. strachová agresivita, agresivita z nevychování nebo nedostatečné socializace. Neposlušnost, pes psovoda nevnímá. I obyčejný výcvik poslušnosti od štěňat a ž po dospělé psy. Praktická pomoc s pejsky z útulku.

Pouze 1 účastník na lekci - 45 min/300 Kč
V případě řešení problémů s více psy:
​2 účastníci - 45 min/250,-
3 účastníci - 45 min/200,

​ O termínech mimo rezervační systém se prosím informujte na našem mejlu. Pokud máte zájem, rovnou do mejlu uveďte několik vašich časových možností na uskutečnění hodiny, já toto porovnám se svým zápisníčkem, a určitě pro vás vhodný termín najdeme.