„JENOM TI, KDOŽ NIKDY NEMĚLI PSA, NEMOHOU POCHOPIT, OČ BY BYL JEJICH ŽIVOT CHUDŠÍ.“

Skupinový výcvik - (tak trochu jinak)

Pejskové, vašim páníčkům to neříkejte, ale učit se zde budou hlavně oni, protože vy to samozřejmě umíte, když nám rozumíte. :)

Skupinový výcvik bude mít smysl pouze v případě, že pes s námi umí a chce komunikovat, rozumí našim pokynům a má zájem spolupracovat.
Psa, který má problém s pozorností, nemá zájem o motivaci (jídlo, hračka, ...), vykazuje reaktivní chování vůči ostatním psům, ve skupinovém kurzu poslouchat nenaučíte.
Možná neuvěříte, jak často slýchávám na konzultaci: "Chodili jsme do psí školičky a na skupinový kurz, ale ... ."

Vzhledem k tomu, že jsme psí škola, kterou majitelé pejsků vyhledávají nejčastěji při řešení již nežádoucího chování psů, dost dlouho jsem se skupinovým trénikům vyhýbala, jelikož přínos pro psovody - začátečníky je prakticky mizivý, ba naopak.

Jako co si budem ... :) ono ty skupinové kurzy jsou děsně fajn pro obě strany. Majitele psa vyjde jedna hodina tréninku mnohem levněji než individuální lekce. A pro trenéra mít na jedné lekci 10 platících psovodů je slušnej šolich oproti deseti individuálním hodinám s jedním majitelem psa, kde nesklapnete ústa celých 60 minut, musíte být neustále ve střehu, musíte neustále reagovat a odpovídat na dotazy a vysvětlovat jednotlivé situace a vyvracet zažité předsudky, že pes je něco jako člověk a tak i chápe a rozumí. Musíte přizpůsobovat rady danému člověku, jednou vám přijde pes, který utíká ze zahrady, podruhé pejsek, který nevydrží sám doma a ničí vybavení bytu, řešíte hodně moc psů napadajících ostatní psi, psů bojácných a často až s agresí vůči svým majitelům. Pak řešíte nedotažený výcvik slepeckého psa nevidomé paní. Psa, který už byl 3x na operaci, protože sežere všechno na co přijde. Psa, který nepřijal narozené miminko. Psa, který začal močit a kálet do postela a další a další. Ve všech případech musíte být schopni člověku, který na vás spoléhá, poradit a hlavně pomoci zdárně situaci vyřešit. Což klade na trenéra trochu vyšší nároky než upozornění, do které ruky si má psovod dát vodítko nebo dát pokyn k přivolání psa na 10 metrů v hloučku psů, které už několik lekcí pes zná. Když už trenérovi dojdou nápady nebo vidí, že psi jsou už tak přetočení (unavení a neschopní udržet pozornost) dá pokyn, aby si pejsci spolu pohráli a dobře se socializovali, ono tak těch zbývajících 20 minut rychle uteče a spokojení jsou všichni. Trenér, že má vyděláno, majitelé psů, protože mají pocit, že pro výcvik svého psa něco udělali a pes se socializuje a nakonec i samotní psi, protože 40 minut jakési činnosti, kdy něco má dělat, ale taky nemusí (protože trenér nevidí úplně všechno), skončilo a nastává uvolnění ve formě blbnutí a flákání, kdy po nich konečně nikdo nic nechce. .... a za půl roku až rok se vidíme u nás na individuálce, protože pes poslouchá, ale když .... :)

No a protože mě je tenhle přístup poněkud "proti srsti", tak jsem se na skupinové kurzy prostě časem z vysoka ..."
Jenže, doba je zlá. Být zásadový je sice ku cti, ale chleba si tím nenamažeš. A jestli vám jakýkoli trenér, který si od vás bere za své služby peníze bude tvrdit, že to primárně pro peníze nedělá, tak prostě kecá. Proto i mě v hlavě zrál nějakou dobu koncept, jak skupinové kurzy do naší nabídky vrátit a nebýt jako většina běžných cvičáků.

A JE TO TADY:
S rokem 2024 rozjíždím opět nabídku skupinových kurzů. A bude to jízda. Bude to intenzivní a bude to o vás o lidech. Vy se budete učit, ne že se proplácáte deseti lekcema při chůzi slalomem mezi psama a ke konci vypustíte vaše čtyřnohé miláčky, aby si spolu pohráli a pak budete mít splněno. Chci, abyste na konci kurzu už nepotřebovali rozumy od trenéra, ohledně toho, jak zaujmout psa, jak odnaučit ..., co dělat když ... . Chci abyste pochopili svého psa a naučili se s ním pracovat. Nebudu vás učit co máte udělat, aby pes poslouchal, ale naučím vás, abyste to sami věděli. Naučím vás jak začít u vás doma, jak si vytvořit se psem vztah místo mechanického provádění cviků, kterým pes stejně nerozumí. Slyšeli jste od většiny trenérů, že ten nejdůležitější povel je přivolání? Tak omyl, není. Mnohem důležitější je totiž, aby pes chtěl být u vás a k tomu vám nepomůže 100% ovládání cviku, ale ochota jej splnit. A můžete se dělat zajímaví jak chcete. Co slyšíte, když vám pes doma dělá binec, štěká, když ho necháte o samotě? Že mu máte zaměstnat hlavu? Aby se unavil? No ano, to je to A (tedy vlastne spíš B). Protože to mnohem důležitější A, kterým byste měli začít moc často neuslyšíte. Takže vy zaměstnáváte hlavu, na procházce cvičíte, doma ještě vytáhnete psí hlavolamy a hrajete si, přetahujete se o hračku, trénujete osmičky mezi nohama za pamlsek a odejdete z bytu a pes - ječí a ječí a ječí, snad víc než předtím.
Takže pokud máte zájem, přijďte si k nám pro abecedu :) Každou sobotu dopoledne je náborová hodina, kde se dozvíte to nejdůležitějí, jak začít se psem pracovat a připravit ho nejen na průbeh kurzu, ale do celkového tréninku. Dozvíte se jakým způsobem bude kurz probíhat, co se od vás očekává a co vám mohu nabídnout já.

Cena Kurzu:
1 účastník - kurz neprobíhá
2 a více účastníků - každý 500 Kč/60 min
Přihlásit na kurz
Tréninky probíhají na našem cvičáku za Plazou: