"TEN, KDO ŘEKL, ŽE ŠTĚSTÍ SE NEDÁ KOUPIT, ZAPOMNĚL NA ŠTĚŇATA."

Školička pro štěňátka

V současné době nenabízíme, výcvik probíhá v kurzu základní výchovy

Věk 8 - 12 týdnů je nejcitlivější období emočního vývoje štěněte v novém domově. V této fázi musí být citlivě vedena, jinak se štěňata mohou naučit řešit situace agresivním nebo obranným chováním. Jemné a kontrolované vystavení dalším jedincům stejného druhu a dalším podnětům této době je důležité. Tento kurz je určen pro štěňátka od dvou měsíců (po absolvování nejméně druhého očkování) do cca tří měsíců. Kurz je vhodný pro majitele štěňátek, kteří chtějí zjistit, jaký výcvik je vhodný pro jejich nového kamaráda. Kdy se vlastně může štěňátko vzít poprvé mezi další psy, na to vám odpoví tento pěkně zpracovaný článek z webu faunanet: http://faunanet.sweb.cz/psi/neco-navic/postrehy/socializovat-nebo-zachranovat.htm

Určitě si pří školku nepředstavujte tak, že se sejde spousta štěňátek, ta se vypustí a nechají se užívat si dovádivé hry mezi sebou. Často to tak totiž v psích školičkách bývá.
Nicméně správně socializovaný pes, je ten, který si na procházce v parku dalších pejsků nevšímá a s radostí a ochotou se všímá svého páníčka.
Bohužel hrou bez pravidel, ve štěněcím veku, se žádoucímu chování nenaučí.
Samozřejmě je důležité, aby se již v raném věku štěňátka vytvářely správné sociální vazby, ale je potřeba právě v tomto věku vštípit pejskovi, že spolupráce s jeho majitelem, je to nejpříjemnější a nejzábavnější. Správně socializovaný pes, si rád užívá hru s ostatními pejsky, ale vždy dá přednost právě svému majiteli.

Tréninky jsou vhodné pro štěňátka od chvíle co si jej přivezete domů do cca 2 - 3 měsíce.

Tyto lekce vám pomohou uvědomit si, jak důležité je začít s výchovou co nejdříve.
Dozvíte se, jak pejska vychovávat, tak, aby věděl, co má v situaci dělat.
A že není správné a zcela funkční, zákazy a tresty, potlačovat již rozvinuté nežádoucí chování.
Spousta štěňátek slyší nejčastěji slovo FUJ, bohužel aniž by mu rozuměli. Jakýkoli zákazový povel, je totiž povel, jako každý jiný, to znamená, že musíte nejdříve pejskovi "vysvětlit", co tento povel znamená, tedy přiřadit mu chování. Vlastně stejně jako u povelu sedni, "vysvětlujete", že se má pejsek posadit.
Já osobně, slovo "Fuj" nepoužívám vůbec. Jak je to možné? Velice ráda vám poradím.

Školička je vhodná jako seznámení s prostředím a zjištění jakým způsobem výcvik u nás probíhá. Proto vám bude bohatě stačit jedna lekce v tomto kurzu a budete moci rovnou absolvovat Kurz základní výchovy.
Štěňátka si zkusí přecházení různých povrchů, seznámí se se správnou motivací, vysvětlíme si způsob práce s odměňovací hračkou (do budoucna míček nebo pešek)
Majitelé se naučí, jak má vypadat skutečná a správná "socializace" a co vůbec tento, moderně používaný termín, ve skutečnosti znamená. ​.

K výcviku budete potřebovat:

Na první hodinu - očkovací průkaz psa s platným očkováním. U štěňátek jsou nejdůležitější první dvě ze základní série očkování (parvoviróza, leptospiróza, psinka, ...).
Na každou další hodinu - pevný obojek (u malých štěňátek nedoporučuji zatím kovové obojky, už vůbec ne obojky stahovací!), vodítko správné délky (1 - 1,5m), odměny - potrava, oblíbený předmět (hračku, míček, aport, plyšáka, ...)

Minimální počet účastníků jsou 3 - cca 5 cvičících pejsků. Kurz otvíráme pouze v případě naplnění třemi a více zájemci.

Cena Kurzu:
200 Kč/60 min (při platbě na účet)
250 Kč/60 min (platba v hotovosti na místě)

Tréninky probíhají na cvičáku za plazou (Lochotínská ul.):

Trénink probíhá v neděli 1.9. v 9:00 hod