„CHCETE-LI MÍT ZE PSA SKUTEČNOU RADOST, NEMĚLI BYSTE SE POKOUŠET VYCHOVAT HO TAK, ABY BYL TAK TROCHU ČLOVĚK. VTIP JE V TOM, NEBRÁNIT SE MOŽNOSTI, ŽE VY SE STANETE TAK TROCHU PSEM.“

Úvodní seminář ke kurzu základní výchovy

V uvedeném čase se se setkáme na první hodině, kde se seznámíme, povíme si o způsobu vedení lekcí, nastíníme si tréninkový plán a domluvíme se na následujících setkáváních. Účast na tomto semináři vás k ničemu nezavazuje a je jen na vás, zda s námi v tréninku budete chtít pokračovat.
Následně, v tomto kurzu, se naučíte budovat si správný vztah se svým psem, tak abyste mohli přistoupit k bezproblémové výchově a výcviku vašeho pejska. To nezahrnuje totiž jen naučit psíka sedni - lehni. Plně ovladatelného a vychovaného psa můžeme vycvičit pouze za předpokladu vytvoříme-li si správný vztah psovod - pes. Bez tohoto základního prvku veškeré kynologie nebude výcvik přínosem ani pro vás ani pro vašeho psa. Zde se naučíte porozumět vašemu psímu kamarádovi a přistoupíme k výuce správného výcviku, aby psík porozuměl vám, co po něm požadujete. Dozvíte se jaké jsou metody výcviku a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Zjistíte, jaký je rozdíl ve výcviku pomocí klasického i operantního podmiňování a sami si najdete správnou cestu. Začneme s nejdůležitější věcí a tou je motivace. Teprve pokud máte motivovaného psa, můžete přistoupit k učení. Budeme se věnovat nácviku, který vede k bezproblémové chůzi na prověšeném vodítku a hrám, které vám zajistí rychlé a radostné přivolání. Samozřejmě, že se dostaneme i k vysvětlení cviků, jako Sedni! Lehni! Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V praktické části společně vysvětlujeme princip cviku. Práce s pejskem, je vždy individuální.

V tomto kurzu získáte veškeré základy výchovy pohodového psího parťáka

Kurz je vhodný pro psíky od 2 - 3,5 měsíců věku. Ale i pro starší psy např. z útulku. Do praktické lekce jsou zařazování psi bez výrazně problémového chování k ostatním psům a negativních zkušeností k člověku. S majiteli problémových pejsků nebo pejsků, kteří by svým chováním rušili ostatní se domluvíme na zcela individuálním tréninku, kde bude jen páníček se svým psem a trenérka.

Cena Kurzu: Součástí je online vzdělávací systém teorie za 500Kč.
Více zde
Můžete objednat ihned.
Každá další hodina praktického tréninku s pejskem a výuky páníčků za 200 Kč (Platíte pouze lekci, které jste se zůčastnili.)

​.

Září 2020

4.9. 2020 v 17:00 - 18:30 hod
Cena :
300 Kč

Kde: cvičák psí školy Pohoda (Lochotínská ul. - za Plazou)
(tentokrát prosím přijďte bez pejsků)

Úvodní seminář:
Na této lekci pejsky zatím potřebovat nebudeme, protože pouze pokud záludnosti psího chování a učení pochopí páníček, pak teprve může vše dostatečně srozumitelně předat svému pejskovi, aniž by docházelo k nedorozumění z čehož pramení právě neochota k plnění zadaných pokynů.

Teoretická část:
Online "návod na psa". Dozvíte se vše od způsobů učení, přes to jak namotivovat psa na spolupráci, jak odměňovat, jak zajistit, aby se neuchyloval k nežádoucímu chování a naopak byl přístupný k učení chování žádoucího. Kdykoliv se budete moci k radám, videím a mluvemu slovu vrátit.

Praktická část.
Hra na psy :) Jak na: Sedni, lehni. Přivolání. Základy chůze na prověšeném vodítku, rozdíl mezi povely K noze!, Volno!, Jdeme! a spoustu rad a poznatků. Výcvik aktivního spolupracujícího psa. Cvičíme pomocí tzv. operantního podmiňování. Pes se učí z následků svého chování. Na psa není vyvíjen žádný tlak při učení cviků, pes je aktivní při cvičení hned od začátku, protože se sám učí z následků svého chování. V kurzu si vysvětlujeme principy využívání pozitivní motivace, fáze učení cviků, co je odměnou, co může být trestem, jak je důležitá motivace bez níž se neobejdeme. Co je to shaping, luring, targeting a kdy který způsob můžeme využít. Se psy cvičíme prvních pár lekcí samostatně, po naučení žádoucího chování cvičíme již ve skupině. Kurzem vás bude provázet instruktorka Mirka Přibáňová ​


V případě zájmu o kurz prosím vyplňte přihlášku: